English version

 
 
 
 
 
 
Tatratruck

Záhorácke piesky 2007Tu mala byť reportáž z 9 ročníka Záhoráckych pieskov 2007. Mala byť, ale nie je. Treba sa poďakovať arogantnému prístupu hlavného organizátora.

Reportáž na týchto stránkach bývala viac - menej pravidelne vždy po skončení akcie. Stálo ma to veľa námahy a úsilia, nehľadiac na to, že robím reklamu úplne cudziemu subjektu, ktorý sa ani nezmôže na vlastné seriózne stránky.

Všetko toto bolo z mojej strany nezištné, pre dobro veci. Samozrejme organizátor si nikdy nenašiel ani slovíčko ďakujem za túto moju charitatívnu činnosť.

Už dávno bolo na tejto akcii zvykom, že organizátor si vyberal vozidlá, ktoré sa môžu súťaže zúčastniť. Na to má samozrejme právo, ale výber je podriadený akejsi prazvláštnej filozofii. V skratke asi takto: "Ty si mi sympatický - ty môžeš... Ty si sympatický menej, ty nie... Ale ak máš Jeep, nech sa páči, buď bez obáv." Bolo to síce zvláštne, ale bolo to rozhodnutie organizátora.

Všetko by sa dalo akceptovať, ale potom je nepochopiteľné, prečo v začiatkoch konania tejto akcie chodil organizačný team "s prosíkom", len aby bola účasť vozidiel široká. Akonáhle sa ale akcia ujala, nastala veľká, ale nepochopiteľná selekcia, a ten kto nemal americké, alebo nemecké auto, ten mal smolu.

Treba si ale pán HLAVNÝ ORGANIZÁTOR uvedomiť, že ja som na prvých 6 ročníkoch akcie Záhorácke piesky nebol ani na skladacom bicykli ani na mopede á la Babeta.

A teraz budem hovoriť aj za mnoho iných, ktorí utreli nos a akcie sa zúčastniť nemohli. Teda za tých, ktorí dlhé dni a noci pripravovali svoje vozidlo, ale o ktoré nakoniec organizátor na základe jeho nevyspytateľných a podivných kritérií nestál.

NEVADÍ, veď sú aj iné akcie, lepšie v mnohých ohľadoch a hlavne so serióznym prístupom organizátora, ktorý si váži a rád privíta každého účastníka s jeho vozidlom, ak toto spĺňa požiadavky zodpovedajúce charakteru danej akcie. Lenže úctu k záujemcom o účasť, ako aj priehľadné pravidlá, ako sa týmto účastníkom stať budeme na Záhoráckych pieskoch hľadať zbytočne.


 


  © 2001 - 2009 TATRATRUCK - Všetky práva vyhradené
  Webdesign by Milan Šuba